URZĄDZAMY POKÓJ DZIECIĘCY

Przez , 27-10-2015

Pamiętacie nasze wizualizacje pokoiku małej M.? Otóż, kilka dni temu odwiedziliśmy Inwestorkę, która już szykuje się do porodu. Pokoik niemalże gotowy, jeszcze tylko kilka szczegółów takich jak ozdoby, zabawki, ramki i… Oczywiście brakuje małej M!

Elegancki pokój dziecięcy

Wnętrze to nie wygląda jak typowy pokoik niemowlęcy. Urządzając je chcieliśmy zachować klimat całego domu. Salon Właścicieli i cały parter jest urządzony nowocześnie, ale z nutką francuskiej elegancji. Sztukaterie przysufitowe i ścienne oraz piękne tapety nadają niepowtarzalny klimat, który chcieliśmy przemycić również do pokoiku wyczekiwanej M. Ścianę ze skosem przy łóżeczku wyłożyliśmy dwoma rodzajami tapet przedzielonymi listwą sztukateryjną. Dzięki temu prostemu zabiegowi pokój nabiera charakteru, a ściana przykuwa wzrok. Pozostałe ściany pomalowane zostały na kolor zbliżony do tapet – pastelowy beż z odcieniem różu.

Pokój dziecięcy- tapeta w pokoju dziecięcymTapety użyte we wnętrzu są firmy GRANDECO z katalogu Jack ‚N Rose:
Jack ‚N Rose LL-07-02-7 (medaliony) oraz Jack ‚N Rose LL-04-02-0 (kropeczki).

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

By spotęgować efekt elegancji, zostawiliśmy dotychczasowe lampy: sufitową i kinkiet oraz stołową – chromowane z abażurami idealnie pasują do tego wnętrza.

Pokój dziecięcy- oświetlenie w pokoju dziecięcym

Mebli we wnętrzu jest niewiele: łóżeczko, fotel (wcześniej stał w innym pokoju Inwestorów), sofa, półeczka oraz dwie komody- własność Właścicieli, do tej pory niewykorzystywane, po zmianie gałek są idealne do pokoju niemowlaka.

Pokój dziecięcy- jak łatwo odnowić mebel

Jak łatwo odnowić stary mebel? Wymienić uchwyty! 🙂
Gałki zakupione w ZARA HOME oraz HOME&YOU.
Na podłodze leży miękki, przyjemny w dotyku dywan, będzie idealny podłożem do zabaw. Jedyne mocne akcenty to dodatki: zasłony, poduszki, pudełka do przechowywania. Ściana nad długą komodą będzie jeszcze ozdobiona ramkami i ozdobami.
Będzie jeszcze srebrna litera „M”, czy zgadniecie gdzie zawiśnie? 🙂
Pokój dziecjęcy- sofa, przechowywanie
P.S. Cały pokoik zobaczycie za jakiś czas, po zrealizowaniu profesjonalnej sesji. 🙂