Kilka słów o zrealizowanym projekcie-Inwestycja Zakopane

Przez , 25-05-2017

Dzisiaj w kilku słowach opowiemy o zrealizowanej Inwestycji Zakopane. Jest ona inna niż dotychczas przez nas projektowane. Klient zwrócił się do naszej pracowni z prośbą o zaprojektowanie dwupokojowego mieszkania (w samym centrum Zakopanego) pod wynajem krótkoterminowy. Miałyśmy wolną rękę, klient w pełni nam zaufał. Musiałyśmy uwzględnić jedynie kilka wytycznych klienta dotyczących przestrzeni, cała reszta zależała od nas! Postawiłyśmy na neutralne, hotelowe barwy. We wnętrzach króluje biel, szarość i elegancka czerń w połysku (m.in. szklane fronty szaf i szafek kuchennych). Nowoczesna przestrzeń została ocieplona drewnianymi dodatkami: delikatnie bieloną deską dębową na podłodze, ozdobnymi ramami i fragmentami artystycznych desek (wykonane przez miejscowego artystę) na ścianach i wokół zagłówka łóżka. Ramki z czarno-białymi fotografiami przypominają o pięknie górskiego krajobrazu. Stolik kawowy oraz stoliki nocne to artystycznie wykonane taborety z plastrów drzewa. Wszystkie te elementy sprawiają, że przestrzeń jest hotelowa, ale jednocześnie przyjemna i ciepła. W związku z tym, że przestrzeń była z góry projektowana na wynajem, budżet inwestycji był dość ograniczony. Całość projektu udało nam się zrealizować wykorzystując materiały wykończeniowe dostępne w marketach budowlanych oraz sieciówkach meblowych. Jedynie w łazience pozwoliłyśmy sobie na małe szaleństwo i część płytek zamówiłyśmy z Włoch, dzięki czemu wyszły one na pierwszy plan podnosząc wizualny aspekt pomieszczenia. Łóżko w sypialni wyszperałyśmy okazyjnie w sklepie Customform. Idealnie pasujące do przestrzeni, jest kontynentalne, więc składa się z dwóch pojedynczych łóżek z możliwością połączenia ich ze sobą na stałe. Opcja szczególnie wygodna, gdy przestrzeń trzeba dostosować pod konkretnych klientów. Dzięki współpracy z licznymi sklepami (zniżki dla naszych klientów) oraz polowaniu na okazje, udało nam się zmieścić w planowanym budżecie. Apartament jest dostępny na wynajem, więc możecie na żywo ocenić naszą pracę.

Już niedługo powiemy na co zwrócić uwagę projektując mieszkanie na wynajem!! Co należy uwzględnić, a czego się wystrzegać? Śledźcie nas uważnie!

Kontynentalne łóżko składa się z dwóch pojedynczych z możliwością połączenia w duże łoże małżeńskie. Patent idealny do mieszkania na wynajem krótkoterminowy, gdyż umożliwia dostosowanie pomieszczenia pod konkretnego klienta.

Zasłony i firanki oprócz względów praktycznych wizualnie ocieplają wnętrze.

Szafa z przesuwnymi drzwiami z Ikea pięknie wpisuje się w hotelowy klimat mieszkania. Szklane drzwi odbijają światło nadając meblowi lekkości.

Drewniane detale ocieplają i budują atmosferę wnętrza.

Bielona deska na podłodze i białe ściany rozświetlają i optycznie powiększają mieszkanie.

Dwuskrzydłowe drzwi umożliwiają odcięcie się od strefy wspólnej (aneks kuchenny w przedpokoju) lub po otworzeniu ich na oścież- połączenie obu pomieszczeń.

Cała kuchnia została zakupiona w Ikea. Dzięki kilku sztuczkom wygląda jak robiona pod wymiar! Czarny cokół, na tle czarnej ściany, optycznie unosi meble.

Łazienka jest prosta i spójna z resztą mieszkania.

Blat pod umywalkę zrobiono z płytek gresowych. Większość płytek zakupiłyśmy w Leroy Merlin w granicach 36-50 pln/m2. Na podłogę i część ściany użyłyśmy płytki sprowadzane z Włoch, które nadają wnętrzu charakteru.

Głowa jelenia (3D ze sklejki) wywoła uśmiech na każdej twarzy!